FELELŐSSÉGVÁLLALÁS TÖRVÉNYE
Mielőtt segítenénk másokon, először önmagunkon kell segítenünk azzal, hogy megtaláljuk saját eggyensúlyi pontunkat. Meg kell állapítanunk meddig terjed a fellelősségünk és meg kell húznunk a határvonalat. Hiszen az adok-kapok eggyensúly felbomlása számos negatív hatást válthat ki, többek között függőséget, alá-fölé rendeltséget és energiahiáyos állapotot mindkét fél részére.
A felelősségvállalás alkalmazásával segítjük és támogatjuk embertársainkat, ám mi magunk is elfogadjuk mások támogatását és segítségét, és képesek leszünk eggyensúlyt teremteni az adás és az elfogadás között. Megtanuljuk megkülönböztetni egymástól azt az állapotot, amikor úgy gondoljuk, hogy meg kellenne tennünk valamit, illetve amikor valóban a szívünk mélyéből vágyunk az adott dologra. Megtesszük azt, amivel kapcsolatban jó érzések töltenek el bennünket egyéb esetben pedig kinyilatkoztatjuk az érzéseinket.
Ez a valódi felelősségvállalás és együttműködés lényege. Ha megállapítottuk meddig terjed a felelősségünk, képesek leszünk eleget tenni kötelességeinknek és elengedni azokat a dolgokat amelyekért nem mi vagyunk a felelősek. Így több örömünket lelhetjük abban, ha támogatjuk embertársainkat, és harmonikusabb együttmüködésen alapuló kapcsolatot létesíthetünk velük. |