kOPOGTATÁS A LÉLEKNEK
MINDEN ÚGY JÓ, AHOGY VAN
1. SZEGYCSONT
Büszkén, kidüllesztett mellkassalm, lazán összezárt öklünk négy ujjával- keringőritmusban 1-2-3-kezdjük kopogtatni a mellkasunkat (ill. a szegycsontunkat) és néhányszor mondjuk magunkban: "Teljesen rendben van velem minden, még ha most minden okom meg is van arra, hogy pl. szomorú legyek". Először az ember csak a keringőritmust tudja kopogtatni, később szabadon beépülnek a szavak is ebbe a ritmusba. Vagy választhatjuk a következő mondatot is, "szeretem magam úgy, ahogy vagyok, még ha most annyira szomorú is vagyok"! Ez a gyakorlat ajánlott, a mindennapi élet bármely helyzeteiben is.
2. SZÍVKOPOGTATÁS
Belemasszírozzuk a problémát egy pontba a szívünk felett, amely a szegycsonttól számolva a második és a harmadik borda között található, és gyakran érzékenyen reagál az érintésre. Jobb kezünk középső ujjának hegyével néhány kört írunk le e pont körül a nap vagy az óramutató járását követve, és enyhe nyomást kifejtve bemasszírozzuk a problémánkat.
3.ARCKOPOGTATÁS
Fontos meridiánok haladnak át az arcunkon, így itt is meg kell kopogtatni néhány könnyen megtalálható pontot, miközben minden alkalommal a problémánkra gondolunk.
-mindkét középső ujjunkkal kopogtassuk meg a szemöldök belső végét, a harmadik szem közvetlen közelében, az orrtőnél. Kopogtatás közben megnyitjuk energiatestünket a problémának, így valóban belénk juthat, mi azonban egyúttal magunkba plántáljuk azt az üzenetetm hgy minden rendben van velünk.
-ezután megint mindkét középső ujjal, a külső szemzug pontjait kopogtatjuk meg, miközben a problémánkra gondolunk.
-most következik két pont közvetlenül a szem alatt a járomcsonton.
-utána a felső ajkak közepén lévő pont, közvetlenül az orrunk alatt, amelyet a kedvenc kezünk középső ujjával dolgozunk meg
-azután a középső pont az alsó ajkak és az áll között
-most kopogtató kötutunk végén jön a fejtető és a probléma
4. A TEST FONTOS PONTJAI
-Mindkét kezünk ujjaival lazán kopogtassuk meg a kulcscsont és a szegycsont közti szegletet, és közben gondoljunk a problémára
-a kopogtatás módja ugyanaz, de most a hónalj alatt alkalmazzuk, ott ahol a mellizom végződik, és már érezhetővé válnak a bordák
-most, nem sokkal a befejezés előtt, hajlítsuk be a térdünket és kopogtassuk végig a comb és a vádli közt létrejött ráncot.
5. KÉZ ÉS LÁBFEJ PONTOK
A meridiánok kézkörmeink és lábkörmeink körömágypontjainál kezdődnek vagy végződnek. Ezért gyakorlatilag az összeset egyszerre megütögethetjük, és meginvitálhatjuk magunkhoz a probléémát, és ezzel jelezhetjük neki, hogy minden rendben van vele és nekünk sincs vele semmi bajunk.
-tegyük egymás mellé az ujjbegyeinket és finoman ütögessük egymásnak őket. Ha megnézünk egy meridiánképet, láthatjuk, hogy a pontok oldalirányban helyezkednek el, tehát az ujjbegyek oldalát is megkopogtatjuk. Mindig fontos, hogy ezt ne mechanikusan csináljuk, hanem tényleg a problémára gondoljunk. Ha számításba vesszük, hogy csupán képzeletben is lehet végezni az egészet, világossá válik, hogy nincs értelme, ha nem tudatosan csináljuk. Akinek eleinte még koordinációs problémái vannak, az tartsa mozdulatlanul az egyik, talán a bal kezét és a jobb kéz ujjbegyeivel finoman kopogtassa meg a külső körömvégpontokat, azután az ujjbegyeket és végül a belső körömvégpontokat.
-ugyanezt tehetjük a lábujjvégpontokkal is, bár ez valamivel nagyobb gyakorlatot és ügyességet kíván. Tegyük egymáshoz a két talpunkat és kezdjük meg finoman a kopogtatást. Idővel kísérő ajándékként bizonyos mértékig fokozódni fog a lábfejek és a lábujjak érzékenysége is.
|