Betegségszimbólumok
A MAYÁK kutatásaiból pontosan megtudhatjuk, hogy az alacsony rezgésű érzelmek más-más szerveinkhez kapcsolódhatnak, s ha hosszú időn keresztül fennállnak, akkor meg is betegíthetik az adott területet.
A MÁJ az elfojtott indulatokat, a fel nem dolgozott, belső méreggé váló érzéseket, és a mélyről jövő bűntudat energiákat gyűjti össze.
Az EPE őrizhet sok ki nem mondott és fel nem oldott keserűséget, olyan élethelyzetekből, melyben az illető tehetetlennek, erőtlennek érezte magát, amikor nem tudott harcolni, tenni önmagáért, hanem szinte fuldoklott egy tehetetlen, keserű dühben.
A HASNYÁLMIRIGY görcsösen megfelelni akaró szorongó kisgyerek és felnőtt emlékeit őrzi. Aki egy belülről munkáló vagy kivülről diktált maximalizmussal szeretne minden helyzetben "jó" lenni. De mint tudjuk ez rengeteg szorongással, kétellyel, önmarcangolással és akár kudarcélményel járhat. S egy ponton túl nem marad belső erő az újabb feladatok és heyzetek megemésztéséhez, s akkor jön a mindennapos puffadásérzés, mert szinte már semmit sem tudunk sem befogadni, sem elengedni, s ez kínzó feszítéssé válik. Ez a szerv sok mindent elárulhat az öröm képességünkről és a szeretet befogadásának és elfogadásának képességéről is. Megmutatja, hogy mennyire engedjük meg magunknak az élet élvezetének pillanatait, tudunk-e a hétköznapok apró örömperceiből feltöltődni, erőt meríteni vagy egy lemondó pesszimista fókusszal figyelünk minden történést. Gondoljunk csak a cukorbetegségre. Az élet édes ízei nem tudnak a részünkké válni - jelzi a test.
A GYOMORFEKÉLY és más emésztési problémák, mind tükrözik a krónikusan fennálló, kezelhetetlen, megemészthetetlen munkahelyi vagy a családi konfliktusokat. Itt jelez a határidők sűrgetése, a korlátozásokkal szembeni belső harc.
A VESÉK vagy a HÓLYAG problémái, mély érzelmi, kapcsolati, párkapcsolati konfliktusok, hiányok jelentői, mely jelzi az akár kövekké váló elcsomagolt kapcsolatok emlékeit.
A TÜDŐK a szomorúságérzéseket, a depresszív pillanatokat, az élettagadás lemondó helyzeteit őrzik.
A SZÍV emlékezik a veszteségélményekre, az elszakadás fájó kríziseire, s azokra a neheztelésekre, csalódásokra, ami bezárhatta szívünket. De sokszor akár fájdalmával is tanítani akar a szeretet, az elfogadás és a megbocsátás képességére.
A PAJZSMIRIGY problémái, a hosszú ídőn át elfojtott, belülre nyelt sérelmekre, a ki nem mondott válaszokra és az éppen ezért meg nem oldott konfliktusokra emlékezik. Jó akarok lenni szerep miatt benyelt, válaszolni nem tudunk szituációkra.
IZÜLETI problémák azokra a megmerevedő gondolati szokásokra, elvekre, ismétlődő helyzetekre utalnak, amiken nem tudunk és már nem is akarunk vagy nem remélünk változtatni. Lehet, hogy neheztelésérzéseket, számunkra boldogságot nem adó, mégis megdermedt renddé, szokássá, feladattá váló dolgokat raktározunk el így. S egy ponton elveszítjük a szellemi rugalmasságunkat és a változás képességét.
Ha a kezeletlen érzések sokáig fennállnak és terhelik az auránkat, majd a testünket, egy ponton az elfojtások nyomán egy lázadás törhet ki a testünk szintjén, amikor egy sejtcsoport kiszabadul a szervezet természetes kontrollja alól és elindul egy DAGANATKÉPZŐDÉS. Mind a jóindulatú, mind pedig a rosszindulatú daganatok mélyén jól meghatározható, visszakövethető érzelmi konfliktus áll, mely éppen azon szervendszer mentén fog kialakulni, amely a szimbolikájában is tükrözi az adott élethelyzetet.
NE
|